ZATARTE GRANICE – Jeszcze grzejnik czy już dzieło sztuki?

ZATARGE GRANICE
cinier2
Grzejnik ma pełnić przede wszystkim funkcję użyteczną – grzać nasze pomieszczenia. Z pewnością wszystkim znudziły się te białe prostokąty umieszczone pod oknami. Szukamy różnych sposobów, aby je atrakcyjnie zakryć jednocześnie nie zabierając przestrzeni na cyrkulację powietrza. Instalator nie zgadza się na przykrywanie grzejników, a projektant szuka kompromisu, aby nie rzucały się w oczy bardziej niż meble i dekoracje.
Jest na to sposób. Od kilku dobrych lat na rynku pojawiają coraz to ciekawsze rozwiązania.  Producenci, a także projektanci i artyści szukają sposobów by grzejnik nie był już złem koniecznym. Biały prostokąt zamienia się w kartką papieru, z której można wykreować niemalże wszystko
O grzejnikach jakby tradycyjnych, ale wykonanych ze smakiem i dbałością o wygląd i detale będę jeszcze pisać. Teraz chciałabym pokazać najbardziej ekskluzywne wersje grzejników, takie o których nam się nawet nie śniło.
Francuska rodzina Cinierów wytwarza ze skały Olycale, występującej we francuskich Pirenejach, obrazy, które jednocześnie pełnią funkcję grzewczą. Trudno powiedzieć, żeby Ci artyści produkowali grzejniki podczas gdy są wytwarzane ręcznie w pracowni artystycznej.
Kolekcja Art & Civilisation w całości wykonana przez Michela Cinier w hołdzie dla starożytnych cywilizacji. Elementy konstrukcyjne i instalacyjne są tak ukryte, że na pierwszy rzut oka trudno dopatrzeć się w tym obrazie roli grzejnika.
cinier.com
cinier.com
Na uwagę zasługuje również kolekcja Pièces Uniques autorstwa córki Michela – malarki Johanne Cinier. Kolekcja obejmuje 29 modeli. Większość modeli o wymiarze 2200 x 500. Kliknij na kolaż aby przejść do oryginalnej galerii -warto.
Pièces Uniques gallery CINIER.COM
cinier.com
Z kolei łazienkowa kolekcja Towel (ponownie Michel Cinier) to już nie obrazy, nie płaskorzeźby  to są artystyczne instalacje, które jednocześnie są bardzo funkcjonalne. Bardzo trwałe materiały odporne  na wilgoć – metal i bambus tworzą z płytą grzewczą niepowtarzalną rzeźbę oraz wieszak na ręczniki w jednym. Jestem pod wrażeniem formy i kolorystyki.
cinier.com
cinier.com
Serdecznie zapraszam na stronę www.cinier.com. Znajdziesz tam więcej ciekawych realizacji oraz kolekcję  PATRICE PALACIO  opartą na twórczości tego francuskiego artysty.
Owocem współpracy jednego z czołowych producentów grzejników – firmy BREM oraz wielu włoskich designerów m.in. Rino Carrara, Stefen Soddu, Steven Cavagna, Max Marra, Mario de Leo, a także duetu Cinierów,  jest solidna kolekcja grzejników (obrazów, ścian działowych i instalacji) zamknięta w katalogu Brem’Art.  Kilka realizacji przedstawiam poniżej.
Ceny tych grzejników na rynku polskim to około 25 tys. zł. No nie mało, ale pewnie warto.
tutaj znalazłam e-sklep
www.grzejnikidesign.pl
www.grzejnikidesign.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s