Design lat 90′ w czasopismach

DESIGN

 

Porządki zawsze pozwalają odkopać jakieś skarby. Tym razem trafiłam na dwa czasopisma Moje Mieszkanie z lat 90-tych – 2 i 9 numer z 1992 roku. Dodatkowo odnalazłam też katalog IKEA (niestety niemiecki) z 1991 roku. W obu czasopismach zauważalna jest fascynacja właśnie IKEĄ, pewnie dlatego, że na początku lat dziewięćdziesiątych wchodziła na nasz polski rynek.

Dla przypomnienia sklepy IKEA zostały założone przez siedemnastoletniego Ingvara Kamprada  w 1943 roku.

mieszkanie 1992

Jest kilka podstawowych wyróżników lat 90-tych. Należą do nich przede wszystkim kolory, połączenia żółto-niebieskie, dodatki czerwone,  kolorowe ściany, pastelowe kuchnie i szachownica na posadzce oraz bukowe i sosnowe meble.

SONY DSC

SONY DSC SONY DSC

SONY DSC

 

Czasopisma nie rozczarują zwolenników funkcjonalnych rozwiązań. Ponadto miesięczniuku w „Moje Mieszkaniu” dział ZRÓB TO SAM  albo jak kto woli DIY 😉 pokazuje jak wykonać niektóre meble i ile czasu prace zajmują.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

 

SONY DSC SONY DSC

A na koniec kilka designerskich mebli: sakładane krzesło Kimo, które można powiesić na ścianie, ponadczasowy stolik LACK, który występował też w wersji trójkątnej, wygodny fotel reżyserski z buku JARDIN, niebieski fotel nazywał się HOLK rot (IKEA), długi stolik nocny na kółkach też znamy z IKEI.

2

i edytorska wisienka na torcie

SONY DSC

Na pewno posiadacie starsze czasopisma? Jestem ich ciekawa. Posiadałam większą kolekcję, należała do mojej mamy, jednak nie doceniłam ich potencjału i wyrzuciłam.

wszystkie zdjęcia pochodzą z MIESZKANIE 1992 oraz IKEA 1991- wydanie niemieckie

 

<a href=”http://www.bloglovin.com/blog/9722953/?claim=wmhdxnzrkny”>Follow my blog with Bloglovin</a>

2 responses to “Design lat 90′ w czasopismach

  1. Ależ tu kolorów i kombinacji – no ale taki urok szalonych lat 90-tych – swoją drogą dawno nie rzuciły mi się nigdzie w oczy zdjęcia właśnie inspirowane tą stylistyką, więc tym przyjemniej się je oglądało. Brawo:)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s